
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 121 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 90 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 14 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1353
Distributors
pcbx
Unit Price$7.90383
Ext.Price$7.90383
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.90383 | $7.90383 |
| 10 | $6.24526 | $62.45260 |
| 25 | $5.82634 | $145.65850 |
| 50 | $5.59967 | $279.98350 |
| 100 | $5.38178 | $538.17800 |
| 300 | $5.36520 | $1609.56000 |
| 500 | $5.34867 | $2674.33500 |
| 1000 | $5.33220 | $5332.20000 |
